Saltar ao contido

División de Honra de Rugby 1991-1992

Na Galipedia, a Wikipedia en galego.
Modelo:Competición deportivaDivisión de Honra de Rugby 1991-1992
Localización  e  Datas
PaísEspaña Editar o valor en Wikidata
Períodotempada 1991-1992 Editar o valor en Wikidata

A tempada 1991-1992 da Liga Española de rugby foi a vixésimo quinta edición da máxima categoría do rugby en España. A liga contou con 12 equipos participantes. O calendario da competición estivo formado por 22 xornadas, nas que se enfrontaron entre si tódolos equipos en dúas voltas. Ó remate do campionato o CR Ciencias saíu campión por primeira vez na súa historia.

Sistema de puntuación

[editar | editar a fonte]

O sistema de puntuación foi o seguinte:

  • 2 puntos por vitoria.
  • 1 punto por empate.
  • 0 puntos por derrota.

Clasificación

[editar | editar a fonte]
España División de Honra — Tempada 1991/92
Posto Equipo Puntos Xogados Gañ. Emp. Per. PF PC
1Andalucía CR Ciencias 35221714580223
2Cataluña UE Santboiana 34221705511217
3Comunidade de Madrid CR Liceo Francés 30221507389274
4Comunidade de Madrid CD Arquitectura 28221408435283
5 Getxo RT 28221408465244
6Castela e León CR El Salvador 27221318458302
7Comunidade de Madrid CR Cisneros 27221318343291
8 Gernika RT 17228113313494
9Cataluña CN Montjuic 16228014351467
10Castela e León VRAC 12226016264419
11 RC Valencia 10225017235535
12Comunidade de Madrid Canoe NC 0220022121716

<<<< 1990/91 — Tempadas — 1992/93 >>>>


En azul      o campión de liga (1º).
En vermello      as posicións de descenso directo (11º e 12º).

  • O Club de Rugby Ciencias acadou o campionato nacional de liga, con 35 puntos en 22 xornadas. Foi o 1º título de liga para o club andaluz.

Véxase tamén

[editar | editar a fonte]

Ligazóns externas

[editar | editar a fonte]