Usuario:Elisardojm/Lista de lugares de Alfoz

Na Galipedia, a Wikipedia en galego.
Saltar ata a navegación Saltar á procura

Esta lista xérase a partir de datos incluídos en Wikidata e actualízase periodicamente mediante un bot.
As edicións feitas na zona da listaxe serán eliminadas na seguinte actualización!


Alfoz[editar | editar a fonte]

# lugares audio pronuncia (ficheiro de son) situado na unidade administrativa poboación Cyfesurynnau Wikidata
1 A Agueira, Carballido, Alfoz Alfoz Q20545048
2 A Arnela, O Pereiro, Alfoz Alfoz 43°28′30″N 7°29′10″O / 43.474933, -7.48612 Q12379930
3 A Azoreira, Lagoa, Alfoz Alfoz Q12379961
4 A Cabanela, O Pereiro, Alfoz Alfoz Q20546345
5 A Camariña, Adelán, Alfoz Alfoz Q20547305
6 A Cancela, Adelán, Alfoz Alfoz Q12380195
7 A Caxigueira, O Pereiro, Alfoz Alfoz 43°28′39″N 7°29′32″O / 43.477475, -7.492097 Q12380377
8 A Costa, O Pereiro, Alfoz Alfoz 43°29′22″N 7°28′22″O / 43.489461, -7.47264 Q12380517
9 A Costiña, Bacoi, Alfoz Alfoz Q12380540
10 A Cruz, Carballido, Alfoz Alfoz Q12380568
11 A Cruz, Lagoa, Alfoz Alfoz Q12380572
12 A Faia, Bacoi, Alfoz Alfoz Q12380761
13 A Fonte da Bestra, Adelán, Alfoz Alfoz Q12380841
14 A Fonte, O Castro de Ouro, Alfoz Alfoz Q12380833
15 A Granda, Carballido, Alfoz Alfoz Q12380990
16 A Granda, Lagoa, Alfoz Alfoz Q12380991
17 A Granda, O Castro de Ouro, Alfoz Alfoz Q12380992
18 A Igrexa, Adelán, Alfoz Alfoz Q20545625
19 A Igrexa, As Oiras, Alfoz Alfoz Q20545654
20 A Igrexa, Bacoi, Alfoz Alfoz Q12381101
21 A Igrexa, Lagoa, Alfoz Alfoz Q12381141
22 A Igrexa, San Pedro de Mor, Alfoz Alfoz Q12381161
23 A Lama, Adelán, Alfoz Alfoz Q20547723
24 A Lomba, Lagoa, Alfoz Alfoz Q12381299
25 A Maciñeira, Lagoa, Alfoz Alfoz Q12381315
26 A Martilla, Adelán, Alfoz Alfoz Q12381338
27 A Milicroca, Bacoi, Alfoz Alfoz Q12381355
28 A Moa, O Pereiro, Alfoz Alfoz Q12381362
29 A Nespereira, Carballido, Alfoz Alfoz Q20541550
30 A Orden, Adelán, Alfoz Alfoz Q12381408
31 A Palloza, Carballido, Alfoz Alfoz Q20546735
32 A Palloza, O Pereiro, Alfoz Alfoz Q12381435
33 A Pena do Golpe, O Pereiro, Alfoz Alfoz 43°28′18″N 7°28′31″O / 43.471561, -7.475244 Q12381550
34 A Pesquita, O Pereiro, Alfoz Alfoz Q12381607
35 A Pinguela, Lagoa, Alfoz Alfoz Q12381621
36 A Ponte do Teixo, Lagoa, Alfoz Alfoz Q12381680
37 A Presa, Carballido, Alfoz Alfoz Q12381738
38 A Rebolada, Adelán, Alfoz Alfoz Q12381801
39 A Rega, Carballido, Alfoz Alfoz Q12381815
40 A Rega, San Pedro de Mor, Alfoz Alfoz Q12381818
41 A Rexedoira, Adelán, Alfoz Alfoz Q3285309
42 A Ribeira, As Oiras, Alfoz Alfoz Q20543315
43 A Ribeira, Lagoa, Alfoz Alfoz Q20543332
44 A Ribeira, O Pereiro, Alfoz Alfoz Q20543355
45 A Rúa de Escourido, As Oiras, Alfoz Alfoz Q12381933
46 A Rúa, As Oiras, Alfoz Alfoz Q12381923
47 A Rúa, O Pereiro, Alfoz Alfoz 43°29′04″N 7°26′30″O / 43.484411, -7.441598 Q12381925
48 A Seara, San Pedro de Mor, Alfoz Alfoz Q12381962
49 A Trabada, As Oiras, Alfoz Alfoz Q12382108
50 Abeledo, Adelán, Alfoz Alfoz Q12382349
51 Acivro, O Pereiro, Alfoz Alfoz 43°29′14″N 7°28′43″O / 43.487324, -7.47872 Q12382439
52 Adelán Alfoz 229 43°31′00″N 7°23′49″O / 43.5166, -7.3969 Q12382466
53 Agrela, Lagoa, Alfoz Alfoz Q12382550
54 Aguillón, As Oiras, Alfoz Alfoz Q12382582
55 Allegue, Carballido, Alfoz Alfoz Q12382812
56 Anxeriz, O Castro de Ouro, Alfoz Alfoz Q12383157
57 Arriba do Río, As Oiras, Alfoz Alfoz Q12383319
58 As Abelairas, Lagoa, Alfoz Alfoz 43°30′47″N 7°27′14″O / 43.51318611111111, -7.453836111111111 Q12383375
59 As Acernadas, Lagoa, Alfoz Alfoz Q12383383
60 As Cales, Adelán, Alfoz Alfoz Q12383457
61 As Campelas, Lagoa, Alfoz Alfoz Q12383462
62 As Casas Vellas, Lagoa, Alfoz Alfoz Q12383505
63 As Leas, Bacoi, Alfoz Alfoz Q12383646
64 As Oiras Alfoz 67 43°29′00″N 7°26′00″O / 43.48333333, -7.43333333 Q20544130
65 As Pontellas, Carballido, Alfoz Alfoz Q20541581
66 As Rozas, O Pereiro, Alfoz Alfoz Q20544930
67 As Teixoeiras, O Reirado, Alfoz Alfoz Q20550456
68 Auga Quente, Lagoa, Alfoz Alfoz Q20548506
69 Bacoi Alfoz 174 43°22′00″N 7°23′00″O / 43.36666667, -7.38333333 Q8239389
70 Barbeito, Carballido, Alfoz Alfoz Q20541036
71 Beloi, Lagoa, Alfoz Alfoz Q12384324
72 Biblioteca Pública Municipal de Alfoz Alfoz 43°27′39″N 7°26′52″O / 43.460745, -7.44768 Q85725101
73 Boudón, O Pereiro, Alfoz Alfoz 43°29′09″N 7°29′47″O / 43.485806, -7.496414 Q12384585
74 Bustelo, O Pereiro, Alfoz Alfoz 43°28′58″N 7°27′37″O / 43.482654, -7.460261 Q12384753
75 Cadeirido, Adelán, Alfoz Alfoz Q12384917
76 Canaledo, Bacoi, Alfoz Alfoz Q12385118
77 Carballido Alfoz 256 43°21′00″N 7°23′00″O / 43.35, -7.38333333 Q12385252
78 Carrocide, Lagoa, Alfoz Alfoz Q12385452
79 Cima de Vila, Bacoi, Alfoz Alfoz Q20541901
80 Clavos, Adelán, Alfoz Alfoz Q12386228
81 Corbite, Adelán, Alfoz Alfoz Q12386476
82 Correlos, San Pedro de Mor, Alfoz Alfoz Q12386530
83 Costoira, O Castro de Ouro, Alfoz Alfoz Q12386613
84 Couto de Baixo, San Pedro de Mor, Alfoz Alfoz Q12386662
85 Couto de Riba, San Pedro de Mor, Alfoz Alfoz Q20545891
86 Esmoriz, Bacoi, Alfoz Alfoz Q20542445
87 Facelude, Carballido, Alfoz Alfoz Q12388234
88 Fachelas, Adelán, Alfoz Alfoz Q12388238
89 Faián, O Pereiro, Alfoz Alfoz Q20543701
90 Ferradás, O Pereiro, Alfoz Alfoz 43°29′18″N 7°29′12″O / 43.488301, -7.486732 Q12388427
91 Galán, Lagoa, Alfoz Alfoz Q12389924
92 Gavián, Lagoa, Alfoz Alfoz Q12389974
93 Guilfonso, O Pereiro, Alfoz Alfoz Q12390234
94 Insua Nova, As Oiras, Alfoz Alfoz Q12390700
95 Insua Vella, As Oiras, Alfoz Alfoz Q20546533
96 Lagoa Alfoz 278 43°31′00″N 7°26′00″O / 43.51666667, -7.43333333 Q20547537
97 Lavanco, Lagoa, Alfoz Alfoz Q12391642
98 Liñar, San Pedro de Mor, Alfoz Alfoz Q12392001
99 O Barral, San Pedro de Mor, Alfoz Alfoz Q20541458
100 O Cabradoiro, As Oiras, Alfoz Alfoz Q20546554
101 O Campo Verde, Lagoa, Alfoz Alfoz Q12394386
102 O Candaedo, San Pedro de Mor, Alfoz Alfoz Q20548598
103 O Carballal, Carballido, Alfoz Alfoz Q20549309
104 O Carballo Mariño, Lagoa, Alfoz Alfoz Q12394503
105 O Castiñeiro, Lagoa, Alfoz Alfoz Q12394601
106 O Castro de Ouro Alfoz 57 43°31′45″N 7°24′32″O / 43.5291, -7.4089 Q12394677
107 O Chao, O Pereiro, Alfoz Alfoz Q20541222
108 O Coto, Adelán, Alfoz Alfoz Q12394803
109 O Coto, O Pereiro, Alfoz Alfoz Q12394824
110 O Cristo, Adelán, Alfoz Alfoz Q12394900
111 O Enxameado, Adelán, Alfoz Alfoz Q20541769
112 O Escairo, Lagoa, Alfoz Alfoz Q20542055
113 O Espadanal, Lagoa, Alfoz Alfoz Q12394964
114 O Espido, Carballido, Alfoz Alfoz Q12394968
115 O Fargallo, San Pedro de Mor, Alfoz Alfoz Q20543879
116 O Fontelo, San Pedro de Mor, Alfoz Alfoz Q12395027
117 O Gorvidal, Bacoi, Alfoz Alfoz Q12395092
118 O Machuco, Lagoa, Alfoz Alfoz Q12395200
119 O Outeiro, O Pereiro, Alfoz Alfoz Q20545912
120 O Pazo, As Oiras, Alfoz Alfoz Q12395440
121 O Penido, O Reirado, Alfoz Alfoz Q20541677
122 O Pereiro Alfoz 116 43°29′00″N 7°27′00″O / 43.48333333, -7.45 Q12395533
123 O Piñeiro, Bacoi, Alfoz Alfoz Q12395593
124 O Pouso, Adelán, Alfoz Alfoz Q12395675
125 O Pumar, Carballido, Alfoz Alfoz Q20544471
126 O Pumariño, O Castro de Ouro, Alfoz Alfoz Q20544531
127 O Reirado Alfoz 44 43°32′00″N 7°25′00″O / 43.53333333, -7.41666667 Q12395809
128 O Reirado, O Reirado, Alfoz Alfoz Q20541789
129 O Rizal, Lagoa, Alfoz Alfoz Q12395834
130 O Señorío, Lagoa, Alfoz Alfoz Q12395940
131 O Souto, Lagoa, Alfoz Alfoz Q20550155
132 O Vilar, Adelán, Alfoz Alfoz Q20547697
133 O Vilar, Bacoi, Alfoz Alfoz Q12396133
134 O Xogral, As Oiras, Alfoz Alfoz Q20549808
135 Os Casás, Adelán, Alfoz Alfoz Q20550174
136 Os Currás, Lagoa, Alfoz Alfoz Q12396562
137 Os Novás, Adelán, Alfoz Alfoz Q8123887
138 Os Penoucos, Carballido, Alfoz Alfoz Q12396694
139 Piñeirós, Carballido, Alfoz Alfoz Q12397743
140 Ponte do Vao, Lagoa, Alfoz Alfoz Q12397877
141 Porto Dereito, Lagoa, Alfoz Alfoz Q12397940
142 Porto do Río, Carballido, Alfoz Alfoz Q12397962
143 Presa Boa, Adelán, Alfoz Alfoz Q12398195
144 Pías, Adelán, Alfoz Alfoz Q12398338
145 Rego do Aro, As Oiras, Alfoz Alfoz Q12398828
146 Rolle, Bacoi, Alfoz Alfoz Q12399195
147 Rubeiro, O Pereiro, Alfoz Alfoz Q12399285
148 Río das Donas, As Oiras, Alfoz Alfoz Q20545372
149 San Caetano, O Reirado, Alfoz Alfoz Q12399559
150 San Pedro de Mor Alfoz 467 43°31′00″N 7°25′00″O / 43.51666667, -7.41666667 Q12393580
151 Santa Mariña, San Pedro de Mor, Alfoz Alfoz Q20548494
152 Santo Antonio, Bacoi, Alfoz Alfoz Q20548901
153 Sesín, As Oiras, Alfoz Alfoz Q12400412
154 Sisto, Lagoa, Alfoz Alfoz Q12400518
155 Solbeira, Carballido, Alfoz Alfoz Q12400612
156 Suasbarras, Adelán, Alfoz Alfoz Q12400760
157 Torrillón, Adelán, Alfoz Alfoz Q12401212
158 Vao, Lagoa, Alfoz Alfoz Q12401702
159 Vilagabe, San Pedro de Mor, Alfoz Alfoz Q12401967
160 Vilaúde, San Pedro de Mor, Alfoz Alfoz Q20548604
161 Vixín, Adelán, Alfoz Alfoz Q12402437
162 Xordelo, San Pedro de Mor, Alfoz Alfoz Q12402746
Final da lista xerada automaticamente.