Promoción de ascenso a Segunda División B 2011/12

Na Galipedia, a Wikipedia en galego.
Saltar ata a navegación Saltar á procura

A promoción de ascenso a Segunda División é a eliminatoria de promoción de equipos de Terceira División a Segunda División B. Está formada polos campións dos 18 grupos da Terceira División 2011–12, así como os 3 seguintes clasificados, formando un total de 72 equipos.

Equipos[editar | editar a fonte]

Grupo 1
(Galicia)
Ourense (C)
Alondras
Cerceda
Pontevedra
Grupo 2
(Asturias)
Caudal (C)
Avilés
Langreo
Tuilla
Grupo 3
(Cantabria)
Noja (C)
Laredo
Racing de Santander B
Cayón
Grupo 4
(País Vasco)
Laudio (C)
Barakaldo
Portugalete
Beasain
Grupo 5
(Cataluña)
Prat (C)
Espanyol B
Manlleu
Pobla de Mafumet
Grupo 6
(Com. Valenciana)
Catarroja (C)
Levante B
Muro
Alzira
Grupo 7
(Madrid)
Fuenlabrada (C)
Real Madrid C
Puerta Bonita
Parla
Grupo 8
(Castela e León)
Valladolid B (C)
Ávila
Cultural Leonesa
Villaralbo
Grupo 9
(Andalucía or. e Melilla)
Loja (C)
Unión Estepona
Marbella
Maracena
Grupo 10
(Andalucía occ. e Ceuta)
Atlético Sanluqueño (C)
San Fernando
Mairena
Coria
Grupo 11
(Baleares)
Constància (C)
Binissalem
Llosetense
Montuïri
Grupo 12
(Canarias)
Marino (C)
Tenisca
Las Palmas Atlético
Vera
Grupo 13
(Murcia)
Yeclano
Águilas
Mar Menor
La Hoya Lorca
Grupo 14
(Estremadura)
Arroyo (C)
Díter Zafra
Extremadura
Don Benito
Grupo 15
(Navarra)
Peña Sport (C)
Izarra
Tudelano
Mutilvera
Grupo 16
(A Rioxa)
Logroñés (C)
Alfaro
Haro Deportivo
Varea
Grupo 17
(Aragón)
Ejea (C)
Sariñena
Cuarte Industrial
Utebo
Grupo 18
(Castela-A Mancha)
Villarrobledo (C)
Almansa
Azuqueca
Albacete B

Eliminatorias[editar | editar a fonte]

Primeira eliminatoria[editar | editar a fonte]

Para os campións de grupo.

Partidos de ida:
19 de maio de 2012
Laudio 1 – 3 Ourense 18:00
20 de maio de 2012
Fuenlabrada 1 – 2 Marino 12:00
Valladolid B 1 – 0 Loja 12:00
Villarrobledo 0 – 0 Constància 12:00
SD Logroñés 4 – 0 Peña Sport 18:00
Catarroja 0 – 2 Noja 18:00
Yeclano 0 – 0 Caudal 19:30
Ejea 1 – 2 Arroyo 19:30
Atlético Sanluqueño 0 – 0 Prat 20:00
Partidos de volta:
27 de maio de 2012
Noja 2 – 0 Catarroja 11:45 Total: 4 – 0
Constància 2 – 1 Villarrobledo 12:00 Total: 2 – 1
Prat 2 – 0 Atlético Sanluqueño 12:00 Total: 2 – 0
Marino 2 – 1 Fuenlabrada 13:00 Total: 4 – 2
Ourense 1 – 0 Laudio 17:30 Total: 4 – 1
Arroyo 0 – 1 Ejea 18:00 Total: 2 – 2
Peña Sport 3 – 0 Logroñés 18:00 Total: 3 – 0
Caudal 3 – 0 Yeclano 19:00 Total: 3 – 0
Loja 3 – 0 Valladolid B 21:00 Total: 3 – 1

Primeira eliminatoria (2º, 3º e 4º de grupo)[editar | editar a fonte]

Para os segundos, terceiros e cuartos de grupo. Os segundos xogan contra os cuartos e os terceiros xogan entre eles.

Partidos de ida:
19 de maio de 2012
Coria 0 – 0 Avilés 18:00
Pobla de Mafumet 2 – 1 Laredo 18:00
Cayón 1 – 0 Alondras 18:00
Puerta Bonita 1 – 1 Muro 18:30
Mutilvera 1 – 1 San Fernando 18:30
Utebo 3 – 2 Izarra 19:00
20 de maio de 2012
Llosetense 1 – 0 Langreo 11:00
Parla 0 – 2 Barakaldo 11:30
Albacete B 0 – 0 Benissalem 11:30
Varea 0 – 1 Tenisca 12:00
Cuarte Industrial 0 – 2 Cerceda 12:00
Montuïri 1 – 1 Alfaro 12:00
Vera 2 – 0 Almansa 13:00
Manlleu 2 – 2 Las Palmas Atlético 17:00
Tuilla 2 – 1 Ávila 18:00
Cultural Leonesa 2 – 2 Racing de Santander B 18:00
Pontevedra 0 – 0 Espanyol B 18:00
Beasain 3 – 3 Levante B 18:00
Extremadura 2 – 0 Haro Deportivo 18:30
GCE Villaralbo 0 – 1 Real Madrid C 19:00
Mairena 3 – 1 Marbella 19:00
Azuqueca 1 – 1 Tudelano 19:00
Mar Menor 1 – 1 Portugalete 19:00
Maracena 0 – 1 Águilas 19:00
Alzira 0 – 1 Sariñena 19:00
La Hoya Lorca 0 – 0 Díter Zafra 19:30
Don Benito 1 – 1 Unión Estepona 20:00
Partidos de volta:
27 de maio de 2012
Sariñena 1 – 1 Alzira Total: 2 – 1
Águilas 3 – 1 Maracena Total: 4 – 1
Avilés 2 – 2 Coria Total: 2 – 2 (c.c.)
Espanyol B 3 – 0 Pontevedra Total: 3 – 0
Real Madrid C 4 – 1 Villaralbo Total: 5 – 1
Binissalem 1 – 0 Albacete B Total: 1 – 0
Unión Estepona 1 – 0 Don Benito Total: 2 – 1
Alondras 2 – 0 Cayón Total: 2 – 1
Díter Zafra 0 – 0 La Hoya Lorca Total: 0 – 0 // Pen: 3–4
Levante B 2 – 1 Beasain Total: 5 – 4
UP Langreo 1 – 2 Llosetense Total: 1 – 3
Cerceda 1 – 0 Cuarte Industrial Total: 3 – 0
Racing de Santander B 0 – 0 Cultural Leonesa Total: 2 – 2 (c.c.)
Tudelano 2 – 1 Azuqueca Total: 3 – 2
Haro Deportivo 1 – 0 Extremadura Total: 1 – 2
Portugalete 1 – 0 Mar Menor Total: 2 – 1
Las Palmas Atlético 1 – 2 Manlleu Total: 3 – 4
Muro 2 – 1 Puerta Bonita Total: 3 – 2
Marbella 2 – 0 Mairena Total: 3 – 3 (c.c.)
San Fernando 0 – 0 Multilvera Total: 1 – 1 (c.c.)
Alfaro 1 – 3 Montuiri Total: 2 – 4
Almansa 1 – 1 Vera Total: 1 – 3
Izarra 4 – 2 Utebo Total: 6 – 5
Barakaldo 2 – 1 Parla Total: 4 – 1
Ávila 4 – 1 Tuilla Total: 5 – 3
Tenisca 1 – 1 Varea Total: 2 – 1
Laredo 1 – 1 Pobla de Mafumet Total: 2 – 3

Segunda eliminatoria[editar | editar a fonte]

Vencedores da primeira eliminatoria (2º, 3º e 4º de grupo) (27 equipos) e perdedores da primeira eliminatoria (campións de grupo) (9 equipos).

Partidos de ida:
3 de xuño de 2012
La Hoya Lorca 0 – 0 Catarroja
Vera 1 – 3 Peña Sport
Tudelano 2 – 1 Villarrobledo
Muro 0 – 4 Yeclano
Coria 3 – 0 Valladolid B
Pobla de Mafumet 2 – 0 Ejea
Montuïri 1 – 1 Atlético Sanluqueño
Cerceda 2 – 1 Fuenlabrada
Ávila 0 – 0 Barakaldo
Extremadura 2 – 1 Espanyol B
Llosetense 1 – 1 Laudio
Portugalete 2 – 2 Águilas
Manlleu 1 – 1 Binissalem
Racing de Santander B 1 – 0 Alondras
Marbella 1 – 2 Real Madrid C
Sariñena 0 – 1 Izarra
Unión Estepona 1 – 3 Tenisca
San Fernando 2 – 0 Levante B
Partidos de volta:
10 de xuño de 2012
Catarroja 3 – 1 La Hoya Lorca Total: 3 – 1
Peña Sport 5 – 0 Vera Total: 8 – 1
Villarrobledo 2 – 2 Tudelano Total: 3 – 4
Yeclano 3 – 0 Muro Total: 7 – 0
Valladolid B 1 – 0 Coria Total: 1 – 3
Ejea 1 – 2 Pobla de Mafumet Total: 1 – 4
Atlético Sanluqueño 4 – 1 Montuïri Total: 5 – 2
Fuenlabrada 2 – 0 Cerceda Total: 3 – 2
Barakaldo 1 – 0 Ávila Total: 1 – 0
Espanyol B 1 – 2 Extremadura Total: 2 – 4
Laudio 3 – 0 Llosetense Total: 4 – 1
Águilas 3 – 2 Portugalete Total: 5 – 4
Binissalem 1 – 0 Manlleu Total: 2 – 1
Alondras 0 – 0 Racing de Santander B Total: 0 – 1
Real Madrid C 2 – 0 Marbella Total: 4 – 1
Izarra 3 – 1 Sariñena Total: 4 – 1
Tenisca 1 – 2 Unión Estepona Total: 4 – 3
Levante B 0 – 1 San Fernando Total: 0 – 3

Terceira eliminatoria[editar | editar a fonte]

Vencedores da segunda eliminatoria.

Partidos de ida:
17 de xuño de 2012
Coria 0 – 3 Fuenlabrada
Real Madrid C 0 – 2 Binissalem
Barakaldo 0 – 0 Águilas
Racing de Santander B 1 – 2 Peña Sport
Extremadura 0 – 1 Atlético Sanluqueño
Tudelano 4 – 0 Catarroja
Pobla de Mafumet 2 – 1 Yeclano
San Fernando 2 – 0 Laudio
Izarra 0 – 0 Tenisca
Partidos de volta:
24 de xuño de 2012
Fuenlabrada 1 – 0 Coria Total: 4 – 0
Binissalem 3 – 1 Real Madrid C Total: 5 – 1
Águilas 1 – 1 Barakaldo Total: 1 – 1 (c.c.)
Peña Sport 0 – 1 Racing de Santander B Total: 2 – 2 (c.c.)
Atlético Sanluqueño 2 – 1 Extremadura Total: 3 – 1
Catarroja 0 – 1 Tudelano Total: 0 – 5
Yeclano 2 – 1 Pobla de Mafumet Total: 3 – 3
Laudio 0 – 1 San Fernando Total: 0 – 3
Tenisca 0 – 0 Izarra Total: 0 – 0 // Pen: 2–4