Segunda división B española 2010/11

Na Galipedia, a Wikipedia en galego.

A tempada 2010–11 da Segunda División B foi a 34ª edición desta competición, terceiro nivel do fútbol en España. Comezou en agosto de 2010 e finalizou o 26 de xuño de 2011 coas finais da promoción de ascenso.

Equipos participantes[editar | editar a fonte]

Grupo 1 Grupo 2 Grupo 3 Grupo 4


Grupo 1[editar | editar a fonte]

Clasificación[editar | editar a fonte]

Pos Equipo X G E P GF GC DG Pts
Lugo 38 22 9 7 64 39 +25 75
Ascendeu a Segunda logo de xogar a promoción Guadalajara 38 21 10 7 62 25 +37 73
Real Madrid Castilla 38 21 7 9 73 38 +35 71
Leganés 38 20 9 9 54 35 +19 69
Descendeu a Terceira e desapareceu Universidad de Las Palmas1 38 18 8 12 41 43 -2 62
Rayo Vallecano B 38 16 10 12 41 34 +7 58
Getafe B 38 15 9 14 45 45 0 54
Alcalá 38 13 13 12 38 39 -1 52
Celta B 38 15 7 16 43 52 -9 52
10º Vecindario 38 13 12 13 37 53 -16 51
11º Atlético B 38 13 11 14 43 43 0 50
12º Montañeros 38 13 10 15 50 53 -3 49
13º Cacereño 38 11 15 12 34 33 +1 48
14º Coruxo 38 11 14 13 40 41 -1 47
15º CD Badajoz 38 12 11 15 41 44 -3 47
16º Conquense 38 11 14 13 47 43 +4 47
17º Descendeu a Terceira Deportivo B 38 12 9 17 47 57 -10 45
18º Descendeu a Terceira Pontevedra 38 10 9 19 38 49 -11 39
19º Descendeu a Terceira Extremadura UD 38 8 8 22 29 50 -21 32
20º Descendeu a Terceira Cerro Reyes2 38 5 4 29 20 71 -51 19


  1. O Universidad de Las Palmas desaparece ao final da tempada, logo de descender a Terceira por impagos.
  2. O Cerro Reyes foi excluído da competición por dúas incomparecencias. Descende a Rexional Preferente de Estremadura por impago aos seus xogadores.
Clasificado para a promoción de ascenso a Segunda e a Copa do Rei
Clasificado para a Copa do Rei
Clasificado para a promoción de permanencia en Segunda B
Descende a Terceira División


Resultados[editar | editar a fonte]

ALC ATM BAD CAC CEL CER CON COR DEP EXT GET GUA LEG LUG MON PON RAY RMA UNI VEC
Alcalá 1-1 0-3 1-1 0-0 4-1 0-0 2-1 2-2 1-0 3-0 0-0 0-3 0-1 1-0 1-0 1-0 0-2 0-0 2-0
Atlético B 0-0 1-0 1-0 5-1 2-0† 0-2 1-1 1-0 2-1 3-2 0-0 1-0 1-2 3-1 2-1 1-0 0-0 2-2 1-2
Badajoz 2-1 1-0 1-2 0-4 1-2 1-1 1-2 0-1 0-0 0-0 2-0 1-2 3-1 1-1 3-1 0-1 1-3 1-0 4-0
Cacereño 0- 1-1 0-0 2-0 2-0† 1-1 1-1 1-1 1-0 4-1 0-2 0-0 1-0 1-1 0-0 0-0 0-1 1-2 0-0
Celta B 0-0 3-1 0-0 1-0 2-0† 1-0 0-0 1-0 2-1 2-0 0-4 3-3 0-3 2-2 0-1 2-0 0-2 4-0 2-3
Cerro Reyes 0-2† 2-0 0-2† 0-1 1-1 0-2† 1-2 0-2† 0-2† 1-1 0-0 1-3 2-1 2-2 2-1 2-3 0-2† 0-2† 0-3††
Conquense 1-0 1-1 2-3 1-1 3-2 3-0 3-1 2-0 1-1 3-0 1-2 0-2 1-1 0-1 0-1 2-3 2-2 1-1 3-1
Coruxo 0-1 0-0 0-0 2-1 2-0 2-0† 3-1 1-1 1-0 0-2 0-4 1-2 1-1 3-0 1-1 2-0 1-4 3-0 0-0
Deportivo B 4-4 1-0 2-3 1-2 1-0 1-0 0-1 1-2 0-0 4-1 0-1 1-2 1-2 2-1 4-0 1-0 3-2 1-1 1-0
Extremadura UD 0-1 1-3 0-1 0-1 1-2 0-1 1-1 0-0 3-1 1-3 2-1 1-3 3-1 1-0 2-1 0-0 2-0 3-0 0-1
Getafe B 0-0 1-0 2-0 4-3 1-2 2-0† 2-1 0-0 1-2 4-0 1-0 1-1 1-2 0-1 1-1 2-0 0-0 1-3 3-0
Guadalajara 1-3 4-1 3-1 2-2 0-1 1-0 1-2 1-1 2-1 4-0 0-1 1-0 3-0 3-0 1-0 2-1 1-1 2-0 3-0
Leganés 2-3 2-1 0-0 1-0 2-1 2-0† 0-0 2-1 2-2 2-0 0-1 0-0 2-0 2-1 3-1 1-0 1-0 2-1 4-0
Lugo 2-1 2-0 3-1 2-0 2-0 3-1 1-1 0-0 2-2 2-0 2-0 1-1 1-0 3-1 1-0 2-1 3-1 2-0 5-0
Montañeros 3-0 1-1 0-0 0-2 4-0 2-0† 2-1 1-1 3-1 2-0 2-1 1-3 0-0 2-2 0-0 0-1 2-1 0-1 4-1
Pontevedra 3-0 1-1 0-0 1-2 0-1 2-0† 1-1 2-1 2-0 1-1 1-0 1-5 5-1 2-3 3-1 0-1 0-2 1-0 1-2
Rayo Vallecano B 2-1 1-0 2-1 0-0 3-1 2-0† 3-1 1-0 3-0 0-0 2-2 0-1 3-1 1-1 2-0 1-0 0-0 1-1 1-1
Real Madrid Castilla 1-1 4-3 3-1 2-0 1-2 3-0 1-0 3-2 7-1 3-1 0-1 0-2 2-1 2-2 6-0 1-0 3-1 5-0 3-1
Universidad de Las Palmas 1-0 0-2 2-0 1-0 2-0 2-0 1-0 2-1 1-0 1-0 0-1 1-1 0-0 3-1 1-0 4-2 1-0 3-0 2-1
Vecindario 2-1 1-0 2-2 1-0 2-0 3-1 1-1 1-0 1-1 2-1 1-1 0-0 1-0 0-1 2-4 0-0 1-1 0-0 0-0

† Resultado decretado pola RFEF ao ser excluída o Cerro Reyes.
†† Resultado decretado polo Xuíz Único de Competición ao considerar incomparecencia a disputa do partido por parte do Cerro Reyes con xogadores xuvenís, descontándolle ademais 3 puntos da clasificación. O resultado fora 0-0.

Máximos goleadores[editar | editar a fonte]

Pos Xogador Equipo Goles
España Mikel Arruabarrena Leganés 21
España Juanjo Serrano Guadalajara 20
España Gorka Azkorra Lugo 17
España Álvaro Morata Real Madrid Castilla 14
Galicia Joselu Sanmartín Real Madrid Castilla 14


Grupo 2[editar | editar a fonte]

Clasificación[editar | editar a fonte]

Pos Equipo X G E P GF GC DG Pts
Eibar 38 21 10 7 58 32 +26 73
Mirandés 38 20 12 6 52 24 +28 72
Alavés 38 18 12 8 63 43 +20 66
Real Unión 38 19 8 11 51 35 +16 65
Palencia 38 17 12 9 44 28 +16 63
UD Logroñés 38 18 9 11 44 32 +12 63
Osasuna B 38 16 10 12 49 39 +10 58
Real Oviedo 38 15 13 10 45 34 +11 58
Lemona 38 13 14 11 42 38 +4 53
10º Gimnástica de Torrelavega 38 13 13 12 34 41 -7 52
11º Real Sociedad B 38 12 15 11 34 37 -3 51
12º Bilbao Athletic 38 9 19 10 29 37 -8 46
13º Zamora 38 11 10 17 46 56 -10 43
14º Descendeu a Terceira Cultural Leonesa1 38 9 16 13 42 48 -6 43
15º Guijuelo 38 7 18 13 39 44 -5 39
16º Descendeu a Terceira logo de perder a promoción Caudal Deportivo 38 9 11 18 29 38 -9 38
17º Descendeu a Terceira La Muela2 38 8 14 16 36 56 -20 38
18º Descendeu a Terceira Peña Sport 38 9 9 20 30 56 -26 36
19º Sporting de Gijón B3 38 7 13 18 26 54 -28 34
20º Descendeu a Terceira Barakaldo 38 4 12 22 27 48 -21 24


  1. A Cultural Leonesa descende a Terceira por impagos.
  2. O La Muela descende a Rexional Preferente de Aragón por impagos.
  3. O Sporting de Gijón B evitou o descenso a Terceira comprando a praza do Universidad de Las Palmas.
Clasificado para a promoción de ascenso a Segunda e a Copa do Rei
Clasificado para a Copa do Rei
Clasificado para a promoción de permanencia en Segunda B
Descende a Terceira División


Resultados[editar | editar a fonte]

ALA ATH BAR CAU CUL EIB GIM GUI LAM LEM LOG MIR OSA PAL PEÑ ROV RSO SPO UNI ZAM
Deportivo Alavés 1-0 1-1 1-0 0-0 0-4 0-0 2-0 2-2 3-3 3-1 1-3 3-1 1-2 7-1 2-1 1-1 2-0 4-1 1-1
Bilbao Athletic 0-0 1-0 1-1 2-1 0-2 1-0 0-0 0-1 0-1 1-0 1-0 0-4 0-0 2-0 0-0 0-1 1-1 1-0 2-2
Barakaldo 1-1 1-1 2-0 0-0 1-2 2-2 1-2 1-0 1-0 1-2 1-2 1-1 1-1 1-2 0-1 3-3 2-0 0-2 1-2
Caudal Deportivo 1-2 3-0 1-0 0-0 2-3 2-3 0-0 3-1 1-0 0-0 0-1 1-0 0-3 3-0 0-2 0-0 0-0 1-2 0-0
Cultural Leonesa 1-1 0-0 1-0 2-0 0-0 1-2 2-2 1-0 1-0 0-1 0-2 0-2 1-3 1-0 4-1 1-1 4-1 0-3 1-1
Eibar 2-1 0-1 2-1 1-0 2-3 4-0 2-1 6-1 0-0 0-1 0-1 1-0 2-1 2-0 1-1 0-0 3-2 1-1 2-1
Gimnástica de Torrelavega 1-1 1-0 1-0 1-0 0-0 1-1 1-0 1-1 3-1 1-1 0-0 0-1 2-1 0-0 2-0 0-0 2-1 0-1 1-3
Guijuelo 0-2 1-2 0-0 0-0 4-1 2-2 2-0 2-2 4-1 2-0 2-2 1-2 0-0 0-0 0-0 1-1 1-0 1-2 3-1
La Muela 1-2 0-0 0-0 1-0 0-1 0-0 0-1 3-2 1-3 0-0 1-0 2-2 0-3 1-0 1-2 1-2 4-0 2-0 2-0
Lemona 1-1 0-0 1-0 2-0 3-3 0-0 1-2 2-2 1-0 0-0 0-1 2-0 1-0 1-0 0-1 0-0 0-0 1-4 2-1
Logroñés 1-2 1-0 2-0 0-1 2-0 2-1 2-1 1-1 0-0 2-1 1-1 1-3 2-1 3-0 2-0 4-0 1-1 2-1 1-0
Mirandés 1-0 0-0 2-0 2-0 1-0 0-2 4-0 2-0 6-2 1-3 0-2 1-0 0-0 0-0 2-0 0-0 0-0 4-0 2-1
Osasuna Promesas 1-2 0-0 1-0 2-2 1-1 1-2 4-1 0-0 1-1 3-2 1-0 2-1 0-1 0-2 2-0 0-2 2-1 1-3 4-1
Palencia 1-2 2-2 2-0 1-0 1-0 0-0 1-1 0-0 0-0 0-2 1-0 1-1 1-3 1-0 1-0 1-0 2-0 2-0 3-1
Peña Sport 0-3 0-0 1-1 2-1 1-1 1-2 0-1 3-1 2-0 1-1 2-1 1-2 0-1 0-2 1-1 2-2 1-0 1-2 1-0
Real Oviedo 2-0 3-0 2-2 1-1 2-2 2-1 0-0 2-2 4-1 1-2 1-1 0-1 1-0 2-2 4-1 0-0 0-1 2-0 3-0
Real Sociedad B 2-1 2-2 2-1 1-0 2-2 0-1 1-0 2-1 0-0 0-3 0-1 1-2 0-1 1-0 0-2 0-1 1-0 1-0 2-0
Sporting de Gijón B 2-1 2-2 0-0 0-2 0-1 2-0 1-0 3-1 0-0 0-0 0-2 1-6 1-1 1-1 1-0 0-0 1-0 0-2 1-1
Real Unión 1-3 2-2 1-0 1-0 2-1 1-1 2-0 1-0 3-0 0-0 3-0 0-1 0-0 1-0 3-2 0-2 1-1 5-1 0-0
Zamora 1-2 2-2 2-1 1-2 3-0 1-2 1-2 1-1 3-1 1-1 2-1 0-2 2-1 1-2 4-0 0-0 2-1 3-1 1-0

Máximos goleadores[editar | editar a fonte]

Pos Xogador Equipo Goles
España Diego Cervero Logroñés 17
España Jon Altuna Eibar 16
España Iker Torre Zamora 15
España Alejandro Suárez Palencia 13
España Gorka Brit Real Unión 13


Grupo 3[editar | editar a fonte]

Clasificación[editar | editar a fonte]

Pos Equipo X G E P GF GC DG Pts
Ascendeu a Segunda logo de xogar a promoción Sabadell 38 19 12 7 42 24 +18 69
Badalona 38 17 14 7 40 26 +14 65
Ascendeu a Segunda logo de xogar a promoción Alcoyano 38 17 12 9 46 32 +14 63
Orihuela 38 17 12 9 41 30 +11 63
Lleida1 38 17 9 12 46 30 +16 60
L'Hospitalet 38 16 12 10 58 34 +24 60
Sant Andreu 38 13 16 9 37 29 +8 55
Dénia 38 14 13 11 34 38 -4 55
Descendeu a Terceira Alicante2 38 12 17 9 40 32 +8 53
10º Descendeu a Terceira Castellón2 38 15 8 15 39 42 -3 53
11º Ontinyent 38 14 9 15 35 32 +3 51
12º Teruel 38 12 14 12 37 32 +5 50
13º Atlético Baleares 38 11 16 11 43 38 +5 49
14º Gandia 38 12 13 13 36 45 -9 49
15º Sporting Mahonés 38 12 9 17 35 54 -19 45
16º Descendeu a Terceira logo de perder a promoción Benidorm3 38 10 12 16 32 45 -13 42
17º Descendeu a Terceira Alzira 38 8 16 14 34 40 -6 40
18º Descendeu a Terceira Gramenet 38 10 6 22 37 67 -28 36
19º Mallorca B4 38 7 13 18 36 48 -12 34
20º Descendeu a Terceira Santboià 38 7 7 24 35 65 -30 28


  1. O Lleida desapareceu ao final da tempada, sendo substituído polo Lleida Esportiu.
  2. O Alicante e o Castellón descenden a Terceira por impagos.
  3. O Benidorm descende a Rexional Preferente da Comunidade Valenciana por impagos.
  4. O Mallorca B evitou o descenso a Terceira comprando a praza do Castellón.
Clasificado para a promoción de ascenso a Segunda e a Copa do Rei
Clasificado para a Copa do Rei
Clasificado para a promoción de permanencia en Segunda B
Descende a Terceira División


Resultados[editar | editar a fonte]

ALC ALI ALZ ATB BAD BEN CAS DEN GAN GRA LHO LLE MAH MAL ONT ORI SAB SAN STB TER
Alcoyano 1-1 1-1 0-0 0-0 2-0 1-2 2-2 0-1 3-1 2-3 2-0 1-1 1-0 0-0 1-1 0-1 1-0 2-1 2-1
Alicante 0-1 1-0 0-0 2-0 1-0 0-1 1-2 3-0 3-0 0-0 1-2 1-2 1-1 0-0 0-0 0-1 0-1 3-1 0-0
Alzira 1-1 0-1 2-2 2-1 0-2 1-1 1-2 1-2 1-2 0-0 0-2 1-0 1-1 0-0 4-2 0-1 0-0 3-0 1-1
Atlético Baleares 1-1 1-1 2-1 2-1 2-0 0-1 1-3 4-1 5-1 1-0 1-0 1-1 4-0 1-0 0-0 0-0 0-1 3-0 1-1
Badalona 1-0 2-2 1-0 2-1 0-0 1-0 0-0 2-1 4-1 2-1 2-1 4-0 2-1 1-0 0-0 1-1 0-0 2-0 1-0
Benidorm 0-1 3-3 0-3 1-0 3-0 3-1 1-1 1-1 1-0 0-2 1-2 1-1 0-5 3-1 1-0 1-1 0-0 1-1 0-1
Castellón 2-3 0-1 0-0 0-0 2-1 0-1 4-0 2-0 1-1 2-1 1-1 2-0 1-0 2-1 0-2 0-2 0-1 2-1 0-3
Dénia 1-1 0-1 1-1 0-0 0-0 1-1 1-3 2-1 1-1 1-0 0-2 3-0 1-0 0-1 0-0 1-0 0-1 2-0 1-1
Gandia 0-1 1-1 1-1 1-0 0-0 0-1 2-0 0-0 1-4 1-1 2-5 0-1 1-1 1-0 3-1 1-0 1-1 1-0 1-0
Gramenet 1-3 1-2 2-1 2-2 0-1 1-0 2-1 1-3 0-1 0-0 0-5 0-2 4-2 0-2 3-1 1-2 0-1 2-1 1-0
L'Hospitalet 2-0 0-0 4-0 5-0 1-1 0-1 2-0 3-0 1-1 4-0 0-0 2-1 3-0 3-2 3-1 1-1 2-2 3-2 1-1
Lleida 1-1 1-0 0-2 1-1 0-2 0-0 3-0 0-1 2-1 3-0 1-0 4-0 0-2 0-1 1-0 0-1 1-1 1-0 3-0
Sporting Mahonés 0-2 1-2 0-2 2-1 1-1 2-1 2-1 0-0 1-1 2-1 3-1 3-1 1-0 1-3 1-0 1-0 0-2 0-3 0-1
Mallorca B 1-2 2-2 0-0 1-1 0-1 1-0 0-1 0-1 0-0 2-1 0-2 0-1 1-1 0-1 2-0 0-1 1-0 3-1 1-1
Ontinyent 1-0 1-2 3-0 0-2 0-0 1-0 1-1 1-0 0-1 3-0 2-1 2-0 1-0 3-3 0-1 1-2 0-0 1-0 0-0
Orihuela 0-3 2-0 0-0 0-0 1-1 3-0 1-1 1-0 2-0 1-0 1-0 1-0 1-1 2-1 0-0 1-0 2-0 3-0 1-0
Sabadell 1-1 1-1 1-0 3-1 0-0 1-0 1-1 4-0 2-2 1-0 1-2 0-0 2-1 2-0 1-0 1-1 2-0 1-0 0-2
Sant Andreu 2-0 1-1 1-1 1-1 1-0 1-1 1-2 0-1 1-1 1-1 2-2 0-0 2-0 1-1 1-0 0-3 0-1 5-0 2-1
Santboià 1-3 0-0 1-1 3-1 1-0 3-1 0-1 0-2 3-2 0-2 1-2 1-1 3-1 2-2 2-1 0-2 2-2 1-2 0-1
Teruel 1-0 2-2 0-1 1-0 1-2 2-2 1-0 4-0 0-1 0-0 1-0 0-1 1-1 1-1 3-1 2-3 1-1 1-0 0-0

Máximos goleadores[editar | editar a fonte]

Pos Xogador Equipo Goles
España Rubén Rayos Lleida 18
España Luismi Loro Castellón 17
España David Miguélez Sant Andreu 14
España Sergio Cirio L'Hospitalet 13
España Salva Pérez Teruel 12


Grupo 4[editar | editar a fonte]

Clasificación[editar | editar a fonte]

Pos Equipo X G E P GF GC DG Pts
Ascendeu a Segunda logo de xogar a promoción Real Murcia 38 24 10 4 68 21 +47 82
Sevilla Atlético 38 21 11 6 82 40 +42 71
Melilla 38 21 9 8 51 28 +23 72
Cádiz 38 21 6 10 61 37 +24 69
San Roque de Lepe 38 18 9 11 42 35 +7 63
Ceuta 38 16 12 10 52 42 +10 60
Roquetas 38 16 11 11 48 36 +12 59
Real Jaén 38 14 14 10 39 29 +10 56
Écija Balompié 38 15 9 14 41 45 -4 54
10º Lucena 38 14 10 14 42 40 +2 52
11º Caravaca1 37 13 10 15 41 40 +1 49
12º Puertollano 38 12 12 14 40 50 -10 48
13º Almería B 38 12 10 16 38 46 -8 46
14º Polideportivo Ejido 38 11 11 16 41 51 -10 44
15º Lorca Atlético 38 12 7 19 37 55 -18 43
16º Betis B 38 10 12 16 36 45 -9 42
17º Descendeu a Terceira Alcalá 38 11 7 20 30 52 -22 40
18º Descendeu a Terceira Unión Estepona 38 8 16 14 37 45 -8 40
19º Descendeu a Terceira Yeclano 38 5 12 21 28 63 -35 27
20º Descendeu a Terceira Jumilla2 38 5 4 29 16 72 -56 16


  1. O Caravaca fusionouse ao final da tempada co La Unión.
  2. O Jumilla perdeu tres puntos por non ter o mínimo de catro xogadores profesionais no equipo. Ademais desapareceu ao final da tempada.
Clasificado para a promoción de ascenso a Segunda e a Copa do Rei
Clasificado para a Copa do Rei
Clasificado para a promoción de permanencia en Segunda B
Descende a Terceira División


Resultados[editar | editar a fonte]

ALC ALM CAD CAR CEU ECI EST JUM LOR LUC MEL POL PUE RBE RJA RMU ROQ SRO SEV YEC
Alcalá 2-0 0-3 0-1 0-1 0-1 2-0 2-0 0-0 1-0 1-1 1-1 3-3 0-0 1-0 0-1 1-0 1-0 0-2 2-0
Almería B 1-0 1-3 0-1 1-0 2-3 1-1 3-1 2-0 3-0 1-1 0-0 1-1 1-1 1-0 1-0 1-2 1-1 0-5 0-0
Cádiz 2-0 1-1 3-0 1-0 4-1 2-1 2-0 1-2 1-1 0-1 1-0 2-0 0-1 2-1 1-1 2-1 0-2 2-1 3-2
Caravaca 2-0 2-1 0-1 1-1 1-1 0-0 1-2 1-0 2-2 1-0 4-1 2-0 3-0 0-0 2-1 1-1 4-1 0-2 1-2
Ceuta 4-0 1-1 1-1 2-0 2-2 0-0 5-2 2-0 0-1 1-2 2-1 1-0 2-0 3-1 2-1 1-1 1-1 1-5 3-1
Écija Balompié 0-1 0-2 4-3 2-0 0-0 1-2 2-0 2-0 1-0 1-2 1-0 1-1 2-2 0-0 0-2 1-0 3-1 1-1 2-1
Unión Estepona 2-1 1-0 0-2 0-1 2-0 1-2 4-0 1-1 0-0 1-2 1-1 1-1 1-1 1-2 1-4 1-1 2-2 0-1 1-0
Jumilla 1-0 0-2 1-3 0-2 0-1 0-1 0-0 0-1 0-3 0-1 1-0 0-0 0-3 1-5 0-1 0-0 0-3 2-3 2-1
Lorca Atlético 1-2 3-1 0-4 1-0 1-2 1-0 2-2 3-0 1-0 2-0 2-3 2-0 1-0 2-2 1-0 0-1 1-1 0-3 1-2
Lucena 5-0 1-0 3-1 2-1 1-0 1-1 1-0 0-1 2-0 1-2 1-0 1-1 1-1 0-1 0-0 1-0 0-0 0-2 4-0
Melilla 2-0 1-0 2-0 1-1 0-2 3-0 2-0 4-0 2-0 1-0 2-0 1-0 3-1 1-1 1-1 0-1 0-1 4-4 2-0
Polideportivo Ejido 0-0 3-1 3-2 2-0 2-0 1-1 2-1 1-0 2-2 1-4 2-1 2-2 2-0 1-2 1-2 0-3 2-1 1-2 1-1
Puertollano 3-2 2-1 0-2 1-0 1-1 0-1 2-0 1-0 2-1 3-1 1-1 1-0 2-0 0-1 1-3 0-0 1-0 2-2 3-0
Real Betis B 1-2 0-1 0-2 2-1 2-1 2-1 1-3 1-0 3-0 2-2 0-1 0-0 1-1 2-0 0-1 2-0 0-1 0-1 1-1
Real Jaén 2-0 1-2 2-1 0-0 1-1 1-0 1-1 2-0 1-0 0-0 0-0 0-0 0-0 1-1 1-1 3-0 1-0 0-0 3-1
Real Murcia 2-0 1-0 1-1 2-1 5-0 1-0 2-0 2-1 3-1 6-0 1-0 2-0 3-0 1-0 2-0 0-0 1-1 1-1 4-0
Roquetas 4-2 1-1 1-0 2-1 1-1 3-0 1-1 5-1 2-0 3-0 0-1 0-3 4-2 2-0 2-1 0-3 0-1 2-2 2-0
San Roque de Lepe 1-1 4-1 1-0 1-0 0-2 1-0 1-2 2-0 1-1 1-0 3-1 2-1 0-1 2-0 1-0 0-2 1-0 1-0 1-0
Sevilla Atlético 3-1 1-0 0-1 3-3 3-3 2-0 1-1 2-0 4-1 2-0 0-4 5-1 5-0 1-1 1-0 1-3 1-1 4-0 5-1
Yeclano Deportivo 2-1 1-2 1-1 0-0 0-2 1-2 1-1 0-0 1-2 1-1 0-0 0-0 2-1 1-3 0-2 1-1 0-1 1-1 2-1

Máximos goleadores[editar | editar a fonte]

Pos Xogador Equipo Goles
España Rodri Ríos Sevilla Atlético 19
España Chando Torres Real Murcia 17
España Luis Alberto Romero Sevilla Atlético 15
España Pedro Sánchez Real Murcia 13
España Javi Navarro Ceuta 12


Promoción de ascenso[editar | editar a fonte]

Campións de grupo[editar | editar a fonte]

Os catro campións de grupo xogaron unha eliminatoria a doble partido. Os vencedores subiron directamente a Segunda División. Os perdedores pasaron á segunda eliminatoria cos segundos, terceiros e cuartos de grupo.

Partidos de ida
Local Resultado Visitante Estadio Data Hora
Sabadell 0 - 0 Eibar Nova Creu Alta 22 de maio 19:30
Real Murcia 2 - 0 Lugo Nueva Condomina 22 de maio 20:30
Partidos de volta
Eibar 1 - 1 Sabadell Ipurua 28 de maio 18:00
Lugo 1 - 0 Real Murcia Anxo Carro 29 de maio 17:30

Ademais os dous vencedores que ascenderon a Segunda xogaron outra eliminatoria a dobre partido para decidir o campión da categoría.

Partido de ida
Local Resultado Visitante Estadio Data Hora
Sabadell 1 - 0 Real Murcia Nova Creu Alta 4 de xuño 20:30
Partido de volta
Real Murcia 1 - 0
(pen. 9-8)
Sabadell Nueva Condomina 12 de xuño 18:45

Segundos, terceiros e cuartos[editar | editar a fonte]

Cuartos de final[editar | editar a fonte]

Os segundos, terceiros e cuartos de cada grupo xogaron unha eliminatoria a doble partido. Os vencedores pasaron a semifinais.

Partidos de ida
Local Resultado Visitante Estadio Data Hora
Melilla 1 - 1 Alavés Álvarez Claro 21 de maio 18:00
Real Madrid Castilla 0 - 2 Alcoyano Alfredo di Stéfano 22 de maio 12:00
Orihuela 0 - 2 Guadalajara Los Arcos 22 de maio 17:00
Leganés 2 - 1 Badalona Butarque 22 de maio 19:00
Cádiz 2 - 0 Mirandés Ramón de Carranza 22 de maio 19:00
Real Unión 2 - 1 Sevilla Atlético Stadium Gal 22 de maio 19:00
Partidos de volta
Sevilla Atlético 3 - 0 Real Unión Cidade Deportiva 28 de maio 18:00
Alavés 1 - 0 Melilla Mendizorroza 29 de maio 18:00
Badalona 1 - 0 Leganés Camp del Centenari 29 de maio 19:00
Mirandés 4 - 1 Cádiz Anduva 29 de maio 19:00
Alcoyano 2 - 2 Real Madrid Castilla El Collao 29 de maio 19:00
Guadalajara 1 - 1 Orihuela Pedro Escartín 29 de maio 19:30

Semifinais[editar | editar a fonte]

Os seis gañadores de cuartos de final e os dous campións perdedores da eliminatoria xogaron as semifinais a dobre partido. Os vencedores pasaron á final.

Partidos de ida
Local Resultado Visitante Estadio Data Hora
Mirandés 1 - 0 Badalona Anduva 5 de xuño 19:00
Guadalajara 4 - 1 Sevilla Atlético Pedro Escartín 5 de xuño 19:00
Alavés 0 - 0 Lugo Mendizorroza 5 de xuño 20:00
Alcoyano 0 - 0 Eibar Ipurua 5 de xuño 20:00
Partidos de volta
Badalona 0 - 0 Mirandés Camp del Centenari 11 de xuño 19:00
Lugo 2 - 1 Alavés Anxo Carro 12 de xuño 19:00
Eibar 1 - 1 Alcoyano Ipurua 12 de xuño 19:00
Sevilla Atlético 3 - 1 Guadalajara Cidade Deportiva 12 de xuño 19:00

Finais[editar | editar a fonte]

Os catro gañadores de semifinais xogaron as finais a dobre partido. Os vencedores ascenderon a Segunda División.

Partidos de ida
Local Resultado Visitante Estadio Data Hora
Guadalajara 0 - 1 Mirandés Pedro Escartín 19 de xuño 19:00
Alcoyano 1 - 0 Lugo El Collao 19 de xuño 20:00
Partidos de volta
Lugo 0 - 1 Alcoyano Anxo Carro 26 de xuño
Mirandés 1 - 2 Guadalajara Anduva 26 de xuño

Promoción de permanencia[editar | editar a fonte]

Os catro décimo sextos clasificados xogaron unha eliminatoria a dobre partido. Os perdedores descenderon directamente a Terceira División. Os gañadores mantiveron a categoría.

Partidos de ida
Local Resultado Visitante Estadio Data Hora
Benidorm 1 - 1 Betis B Guillermo Amor 21 de maio 18:00
Conquense 2 - 0 Caudal Deportivo La Fuensanta 22 de maio 17:00
Partidos de volta
Betis B 3 - 1 Benidorm Cidade Deportiva Luis del Sol 29 de maio 11:30
Caudal Deportivo 2 - 1
(t.e.)
Conquense Hermanos Antuña 29 de maio 17:00

Véxase tamén[editar | editar a fonte]

Ligazóns externas[editar | editar a fonte]