Hymni i Flamurit

Na Galipedia, a Wikipedia en galego.
Saltar ata a navegación Saltar á busca
Himni i Flamurit
Himni i Flamurit
En galego: Himno da bandeira
Himno de Flag of Albania.svg Albania
Letra Asdreni
1911
Música Ciprian Porumbescu
Adoptado 1912

Mostra da música

Hymni i Flamurit (en albanés: Himno á bandeira) é o himno nacional de Albania. A letra foi escrita polo poeta albanés Aleksander Stavre Drenova. O himno foi publicado por primeira vez como un poema titulado "Liri e Shqipërisë" (Liberdade de Albania), nun xornal albanés en Sofía (Bulgaria). A música do himno foi composta por Ciprian Porumbescu.

Hymni i Flamurit (en albanés)
Rreth flamurit të përbashkuar,
Me një dëshirë dhe një qëllim,
Të gjithë Atij duke iu betuar,
Të lidhim besën për shpëtim.
Prej lufte veç ay largohet,
Që është lindur tradhëtor,
Kush është burrë nuk friksohet,
Po vdes, po vdes si një dëshmor.
Në dorë armët do t'i mbajmë,
Të mbrojmë Atdheun në çdo vend,
Të drejtat tona ne s'i ndajmë,
Këtu armiqtë s'kanë vend.
Se Zoti vet e tha me gojë,
Që kombe shuhen përmbi dhé,
Po Shqipëria do të rrojë,
Për te, për te luftojmë ne.

Música[editar | editar a fonte]

Speaker Icon.svg

Véxase tamén[editar | editar a fonte]

Outros artigos[editar | editar a fonte]