Diferenzas entre revisións de «18ª edición dos Premios Mestre Mateo»

Saltar ata a navegación Saltar á procura
|-
| valign="top" |
* '''[[LuísMiguel Tosarde Lira]] – ''[[QuenEroski a ferro mataParaíso]]'''''
** [[AmadorLuís AriasTosar]] – ''[[OQuen quea ardeferro mata]]''
** [[DaríoAmador GrandinettiArias]] – ''[[HierroO que arde]]''
** [[MiguelDarío de LiraGrandinetti]] – ''[[Eroski ParaísoHierro]] (P)''
| valign="top" |
* '''[[BenedictaPatricia Sánchezde Lorenzo]] – ''[[OEroski que ardeParaíso]]'''''
** [[CandelaBenedicta PeñaSánchez]] – ''[[HierroO que arde]]''
** [[CrisCandela IglesiasPeña]] – ''[[Eroski ParaísoHierro]]''
** [[PatriciaCris de LorenzoIglesias]] – ''[[Eroski Paraíso]] (P)''
|-
! style="background:#EEDD82" | Mellor actor secundario
|-
| valign="top" |
* '''[[EnricXan AuquerCejudo]] – ''[[Quen a ferro mata]]'''''
** [[FranEnric LareuAuquer]] – ''[[AQuen estibaa ferro mata]]''
** [[JuanFran Carlos VellidoLareu]] – ''[[HierroA estiba]]''
** [[XanJuan CejudoCarlos Vellido]] – ''[[Quen a ferro mataHierro]] (P)''
| valign="top" |
* '''[[DesiréMaría PilladoVázquez]] – ''[[AQuen estibaa ferro mata]]'''''
** [[KimberlyDesiré TellPillado]] – ''[[HierroA estiba]]''
** [[MaríaKimberly VázquezTell]] – ''[[Quen a ferro mataHierro]] (P)''
** [[Mónica López]] –''[[Hierro]]''
** [[Paula Cereixo]] –''[[A estiba]]''
|-
! style="background:#EEDD82" | Mellor guión
|-
| valign="top" |
* '''''[[A estivaHierro]]'' – AlbertoPepe GuntínCoira, LidiaFran FragaAraújo, JacoboAraceli DíazGonda, EnriqueCoral Lojo, Roberto G. Méndez, Manuel DarribaCruz e DianaCarlos LópezPortela'''
** ''[[A estiva]]'' – Alberto Guntín, Lidia Fraga, Jacobo Díaz, Enrique Lojo, Roberto G. Méndez, Manuel Darriba e Diana López
* ''[[Quen a ferro mata]]'' – Juan Galiñanes e Jorge Gerricaechevarría
** ''[[OQuen quea ardeferro mata]]'' – [[ÓliverJuan Laxe]]Galiñanes e [[SantiagoJorge Fillol]]Gerricaechevarría
** ''[[HierroO que arde]]'' – Pepe[[Óliver Coira, Fran Araújo, Araceli Gonda, Coral CruzLaxe]] e Carlos[[Santiago Portela (P)Fillol]]
| valign="top" |
* ''[[Galicia'''Malo bonita]]Será!'' – CarlosMarta A.Arévalo QuirósPita'''
** ''[[A liga dos cantantesGalicia extraordinariosbonita]]'' – GerardoCarlos A. RodríguezQuirós
** ''[[Segredos.A Desmontandoliga Galiciados cantantes extraordinarios]]'' – Marcos BarrioGerardo CarreiraRodríguez
** ''Malo[[Segredos. Será!Desmontando Galicia]]'' – Marta ArévaloMarcos PitaBarrio (P)Carreira
|-
! style="background:#EEDD82" | Mellor videoclip
|-
| valign="top" |
* '''''Esquimales'' – [[Heredeiros da Crus]] por Xaime Miranda (P)'''
** ''Got to Get Up'' – [[Gary Clark Jr.]] por Manu Viqueira, LuisLaprisamata e Warner Records
** ''Helsinki 79'' – [[Eufemiano e Lalo]] por Pablo fontenla e Luou City Producións
** ''Perfidia'' – [[Tanxugueiras]] por Trece Amarillo e PlayPlan
| valign="top" |
* ''El futuro'''Manoliño de la menteNguema'' – AgallasFilmika Films e SomadromeGalaika'''
** ''ManoliñoEl Nguemafuturo de la mente'' – FilmikaAgallas Films Galaikae (P)Somadrome
** ''Noite irisada'' – Taller de Insomnios e Recunchos de Anma
** ''O reino suevo de Galicia'' – La Región
|-
! style="background:#EEDD82" | Mellor serie de televisión
|-
| valign="top" |
* '''''[[A estibaHierro]]'' – VozPortocabo, AudiovisualMovistar +, Arte France e CRTVGAtlantique Productions'''
** ''[[HierroA estiba]]'' – Portocabo,Voz Movistar +, Arte FranceAudiovisual e Atlantique Productions (P)CRTVG
** ''[[Serramoura]]'' – Voz Audiovisual e CRTVG
** ''Os mariachi'' – CRTVG producido por Producións Zopilote
| valign="top" |
* '''''[[CosSegredos. pésDesmontando na terraGalicia]]'' – Filmax ProducciónsMBC AServicios FonsagradaAudiovisuales'''
** ''[[MaloCos será!pés na terra]]'' – TexFilmax Produccións 45A ProduciónsFonsagrada
** ''[[LandMalo Róber Tunai Showserá!]]'' – TVG, CTV eTex Destino45 BergenProducións
** ''[[Segredos.Land DesmontandoRóber GaliciaTunai Show]]'' – TVG, MBCCTV Serviciose AudiovisualesDestino (P)Bergen
|-
! style="background:#EEDD82" | Mellor dirección de produción
|-
| valign="top" |
* '''Ana Míguez – ''[[Hierro]] (P)'''''
** Beli Martínez –''[[Longa noite]]''
** Koldo Zuazúa, Guadalupe Balaguer e Analía G. Alonso – ''[[O que arde]]''
** Oriol Maymó – ''[[Quen a ferro mata]]''
| valign="top" |
* '''Samuel Lema e Curru Garabal – ''[[O que arde]] (P)'''''
* Javier Alvariño – ''[[Quen a ferro mata]]''
* Juan Pedro de Gaspar e Alexandra Fernández – ''Feedback''
* Marc Pou – ''[[Hierro]]''
* Samuel Lema e Curru Garabal – ''[[O que arde]] (P)''
|-
! style="background:#EEDD82" | Mellor comunicador de televisión
|-
| valign="top" |
* '''[[RodrigoLucía VázquezRegueiro]] – ''Ti verás[[Bamboleo]]'''''
** [[LucíaRodrigo RegueiroVázquez]] – ''[[Bamboleo]]Ti (P)verás''
** [[Marta Doviro]] – ''Malo Será!''
** [[Neves Rodríguez]] – ''[[Vin polo vento]]''
| valign="top" |
* '''''[[O que arde]]'' – [[Cristóbal Fernández]] (P)'''
* ''[[Quen a ferro mata]]'' – David Gallart
* ''[[Hierro]]'' – Jorge Coira, Diana Toucedo e Gaspar Broullón
|-
| valign="top" |
* '''''[[Hierro]]'' – Elba Fernández e Xavi Font (P)'''
** ''[[Quen a ferro mata]]'' – Maika Makovski
** ''[[A estiba]]'' – Manuel Riveiro
** ''Feedback'' – Sergio Moure de Oteyza
| valign="top" |
* '''''[[O que arde]]'' – David Machado, Amanda Villavieja, Sergio Silva e Xavi Souto (P)'''
** ''[[Quen a ferro mata]]'' – David Machado, Gabriel Gutiérrez e Yasmina Praderas
** ''Feedback'' – David Machado, Pelayo Gutiérrez, Alejandro López e Mario González
** ''[[Hierro]]'' – Juan Gay e Diego Staub
|-
! style="background:#EEDD82" | Mellor fotografía
|-
| valign="top" |
* '''''[[O que arde]]'' – [[Mauro Herce]] (P)'''
** ''[[Hierro]]'' – Jose Luis Bernal
** ''[[Eroski Paraíso]]'' – Lucía C. Pan e Fidel Vázquez
** ''[[Quen a ferro mata]]'' – Pablo Rosso
| valign="top" |
* '''''[[LobosQuen ea ferro cordeirosmata]]'' – ChichaSusana BlancoVeira e Beatriz Antelo'''
** ''[[OLobos quee ardecordeiros]]'' – NadiaChicha AcimiBlanco e Beatriz Antelo
** ''[[HierroO que arde]]'' – Raquel Fidalgo e NoéNadia MontesAcimi
** ''[[Quen a ferro mataHierro]]'' – SusanaRaquel VeiraFidalgo e Beatriz AnteloNoé (P)Montes
|-
! style="background:#EEDD82" | Mellor serie web
|-
| valign="top" |
* ''A'''Antes de cortadosperder'' – GanchoRTVE e Cósmica Producións'''
** ''AntesA de perdercortados'' – RTVE e CósmicaGancho Producións (P)
** ''Clara Cortés'' – Sila Sicilia
** ''Dinosaurio'' – Carballo Interplay Producións
| valign="top" |
* ''Camariñas'''Santiago, candocidade todode encaixacinema'' – MBCIslandia Servicios AudiovisualesProducciones'''
** ''NinCamariñas, decando bromatodo encaixa'' – ElementalMBC Servicios ChefsAudiovisuales
** ''Santiago, cidadeNin de cinemabroma'' – Islandia ProduccionesElemental (P)Chefs
** ''Vivamos como galegos 2019'' – Congo Producciones
|-
! style="background:#EEDD82" | Mellor curtametraxe
|-
| valign="top" |
* '''''16 de decembro'' – Sombriza Films e Ringo Media (P)'''
** ''El jefe'' – Kraken Films
** ''Helsinki 79'' – Pablo Fontenla e Luou City Producións
** ''O que medra por dentro'' – Nacho Ozores Mosquera
| valign="top" |
* ''Elvis'''Homomaquia'' – DanielAbano RodríguezProducións Palacios.e El Gatoverde Producciones'''
** ''FratojElvis'' – EscolaDaniel deRodríguez Imaxe e Son de Vigo -EISV- e CP Estudios MarcotePalacios.
** ''HomomaquiaFratoj'' – AbanoEscola Produciónsde Imaxe e ElSon de Vigo -EISV- e GatoverdeCP ProduccionesEstudios (P)Marcote
|-
! style="background:#EEDD82" | Mellor deseño de vestiario
|-
| valign="top" |
* '''''[[HierroLobos e cordeiros]]'' – AliciaMaría Dapena e Lola DapenaFandiño'''
** ''[[Lobos e cordeirosHierro]]'' – MaríaAlicia Dapena e FandiñoLola (P)Dapena
** ''[[O que arde]]'' – Nadia Acimi
** ''[[Quen a ferro mata]]'' – Vinyet Escobar
|}
 
272.507

edicións

Menú de navegación