Diferenzas entre revisións de «18ª edición dos Premios Mestre Mateo»

Saltar ata a navegación Saltar á procura
|-
| valign="top" |
* ''[[O que arde]]'' – Miramemira, 4A4, Kowalski Films e Tarántula (P)
* ''[[Longa noite]]'' – Filmika Galaika
* ''[[Eroski Paraíso]]'' – Ollovivo e Chévere
* ''[[Quen a ferro mata]]'' – Vaca Films, Atresmedia Cine, Quien a Hierro Mata AIE e Playtime
| valign="top" |
* [[Óliver Laxe]] – ''[[O que arde]] (P)''
* [[Jorge Coira]] – ''[[Hierro]]''
* [[Jorge Coira]] e [[Xesús Ron]] – ''[[Eroski Paraíso]]''
* [[Amador Arias]] – ''[[O que arde]]''
* [[Darío Grandinetti]] – ''[[Hierro]]''
* [[Miguel de Lira]] – ''[[Eroski Paraíso]] (P)''
| valign="top" |
* [[Benedicta Sánchez]] – ''[[O que arde]]''
* [[Candela Peña]] – ''[[Hierro]]''
* [[Cris Iglesias]] – ''[[Eroski Paraíso]]''
* [[Patricia de Lorenzo]] – ''[[Eroski Paraíso]] (P)''
|-
! style="background:#EEDD82" | Mellor actor secundario
* [[Fran Lareu]] – ''[[A estiba]]''
* [[Juan Carlos Vellido]] – ''[[Hierro]]''
* [[Xan Cejudo]] – ''[[Quen a ferro mata]] (P)''
| valign="top" |
* [[Desiré Pillado]] – ''[[A estiba]]''
* [[Kimberly Tell]] – ''[[Hierro]]''
* [[María Vázquez]] – ''[[Quen a ferro mata]] (P)''
* [[Mónica López]] –''[[Hierro]]''
* [[Paula Cereixo]] –''[[A estiba]]''
* ''[[Quen a ferro mata]]'' – Juan Galiñanes e Jorge Gerricaechevarría
* ''[[O que arde]]'' – [[Óliver Laxe]] e [[Santiago Fillol]]
* ''[[Hierro]]'' – Pepe Coira, Fran Araújo, Araceli Gonda, Coral Cruz e Carlos Portela (P)
| valign="top" |
* ''[[Galicia bonita]]'' – Carlos A. Quirós
* ''[[A liga dos cantantes extraordinarios]]'' – Gerardo Rodríguez
* ''[[Segredos. Desmontando Galicia]]'' – Marcos Barrio Carreira
* ''Malo Será!'' – Marta Arévalo Pita (P)
|-
! style="background:#EEDD82" | Mellor videoclip
|-
| valign="top" |
* ''Esquimales'' – [[Heredeiros da Crus]] por Xaime Miranda (P)
* ''Got to Get Up'' – [[Gary Clark Jr.]] por Manu Viqueira, LuisLaprisamata e Warner Records
* ''Helsinki 79'' – [[Eufemiano e Lalo]] por Pablo fontenla e Luou City Producións
| valign="top" |
* ''El futuro de la mente'' – Agallas Films e Somadrome
* ''Manoliño Nguema'' – Filmika Galaika (P)
* ''Noite irisada'' – Taller de Insomnios e Recunchos de Anma
* ''O reino suevo de Galicia'' – La Región
| valign="top" |
* ''[[A estiba]]'' – Voz Audiovisual e CRTVG
* ''[[Hierro]]'' – Portocabo, Movistar +, Arte France e Atlantique Productions (P)
* ''[[Serramoura]]'' – Voz Audiovisual e CRTVG
* ''Os mariachi'' – CRTVG producido por Producións Zopilote
* ''[[Malo será!]]'' – Tex 45 Producións
* ''[[Land Róber Tunai Show]]'' – TVG, CTV e Destino Bergen
* ''[[Segredos. Desmontando Galicia]]'' – MBC Servicios Audiovisuales (P)
|-
! style="background:#EEDD82" | Mellor dirección de produción
|-
| valign="top" |
* Ana Míguez – ''[[Hierro]] (P)''
* Beli Martínez –''[[Longa noite]]''
* Koldo Zuazúa, Guadalupe Balaguer e Analía G. Alonso – ''[[O que arde]]''
* Juan Pedro de Gaspar e Alexandra Fernández – ''Feedback''
* Marc Pou – ''[[Hierro]]''
* Samuel Lema e Curru Garabal – ''[[O que arde]] (P)''
|-
! style="background:#EEDD82" | Mellor comunicador de televisión
| valign="top" |
* [[Rodrigo Vázquez]] – ''Ti verás''
* [[Lucía Regueiro]] – ''[[Bamboleo]] (P)''
* [[Marta Doviro]] – ''Malo Será!''
* [[Neves Rodríguez]] – ''[[Vin polo vento]]''
| valign="top" |
* ''[[O que arde]]'' – [[Cristóbal Fernández]] (P)
* ''[[Quen a ferro mata]]'' – David Gallart
* ''[[Hierro]]'' – Jorge Coira, Diana Toucedo e Gaspar Broullón
|-
| valign="top" |
* ''[[Hierro]]'' – Elba Fernández e Xavi Font (P)
* ''[[Quen a ferro mata]]'' – Maika Makovski
* ''[[A estiba]]'' – Manuel Riveiro
* ''Feedback'' – Sergio Moure de Oteyza
| valign="top" |
* ''[[O que arde]]'' – David Machado, Amanda Villavieja, Sergio Silva e Xavi Souto (P)
* ''[[Quen a ferro mata]]'' – David Machado, Gabriel Gutiérrez e Yasmina Praderas
* ''Feedback'' – David Machado, Pelayo Gutiérrez, Alejandro López e Mario González
|-
| valign="top" |
* ''[[O que arde]]'' – [[Mauro Herce]] (P)
* ''[[Hierro]]'' – Jose Luis Bernal
* ''[[Eroski Paraíso]]'' – Lucía C. Pan e Fidel Vázquez
* ''[[O que arde]]'' – Nadia Acimi
* ''[[Hierro]]'' – Raquel Fidalgo e Noé Montes
* ''[[Quen a ferro mata]]'' – Susana Veira e Beatriz Antelo (P)
|-
! style="background:#EEDD82" | Mellor serie web
| valign="top" |
* ''A cortados'' – Gancho Producións
* ''Antes de perder'' – RTVE e Cósmica Producións (P)
* ''Clara Cortés'' – Sila Sicilia
* ''Dinosaurio'' – Carballo Interplay Producións
* ''Camariñas, cando todo encaixa'' – MBC Servicios Audiovisuales
* ''Nin de broma'' – Elemental Chefs
* ''Santiago, cidade de cinema'' – Islandia Producciones (P)
* ''Vivamos como galegos 2019'' – Congo Producciones
|-
|-
| valign="top" |
* ''16 de decembro'' – Sombriza Films e Ringo Media (P)
* ''El jefe'' – Kraken Films
* ''Helsinki 79'' – Pablo Fontenla e Luou City Producións
* ''Elvis'' – Daniel Rodríguez Palacios.
* ''Fratoj'' – Escola de Imaxe e Son de Vigo -EISV- e CP Estudios Marcote
* ''Homomaquia'' – Abano Producións e El Gatoverde Producciones (P)
|-
! style="background:#EEDD82" | Mellor deseño de vestiario
| valign="top" |
* ''[[Hierro]]'' – Alicia Dapena e Lola Dapena
* ''[[Lobos e cordeiros]]'' – María Fandiño (P)
* ''[[O que arde]]'' – Nadia Acimi
* ''[[Quen a ferro mata]]'' – Vinyet Escobar
Usuario anónimo

Menú de navegación