Liña 1 dos autobuses urbanos da Coruña: Diferenzas entre revisións
Contido eliminado Contido engadido
edición |
engadida imaxe |
||
Liña 2: | Liña 2: | ||
== Horarios == |
== Horarios == |
||
{| class="wikitable" |
{| class="wikitable" |
||
|-align=center |
|||
| |
| [[Ficheiro:Linea1.jpg|40px]] |
||
| '''Primeiro servizo''' |
|||
< |
| '''Primeiro servizo''' <br /><small>''A: Pz. Pablo Iglesias''</small> |
||
| '''Primeiro servizo''' |
| '''Primeiro servizo''' <br /> <small>''A: Hospital A. y Lago''</small> |
||
< |
| '''Último servizo''' <br /><small>''A: Pz. Pablo Iglesias''</small> |
||
| '''Último servizo''' |
| '''Último servizo''' <br /><small><center>''A: Hospital A. y Lago''</small> |
||
| rowspan=5|[[File:Liña 1 fronte ao hospital Abente y Lago.jpg|250px]]<br />Autobús Liña 1 fronte ao Hospital Abente y Lago |
|||
<small><center>''A: Pz. Pablo Iglesias''</small><center /> |
|||
| '''Último servizo''' |
|||
<small><center>''A: Hospital A. e Lago''</small><center /> |
|||
|-bgcolor=LavenderBlush |
|-bgcolor=LavenderBlush |
||
| '''Laborables''' |
| '''Laborables''' |
||
Liña 38: | Liña 36: | ||
! style="background:Red; color:White" | Liña !! style="background:Red; color:White" | Percorrido |
! style="background:Red; color:White" | Liña !! style="background:Red; color:White" | Percorrido |
||
|---- |
|---- |
||
|[[Ficheiro:Linea1.jpg|50px]]||Hospital Abente |
|[[Ficheiro:Linea1.jpg|50px]]||Hospital Abente y Lago - Praza Pablo Iglesias |
||
|---- |
|---- |
||
|[[Ficheiro:Cor1A.jpg|50px]]||Porta Real - A Pasaxe, Santa Gema |
|[[Ficheiro:Cor1A.jpg|50px]]||Porta Real - A Pasaxe, Santa Gema |
Revisión como estaba o 25 de outubro de 2013 ás 18:23
A liña 1 é unha liña regular de autobús da cidade da Coruña, xestionada pola empresa CTC. Esta liña de autobús fai o traxecto desde o Hospital Abente y Lago até a praza de Pablo Iglesias cunha frecuencia en hora punta de 15 minutos.
Horarios
Primeiro servizo A: Pz. Pablo Iglesias |
Primeiro servizo A: Hospital A. y Lago |
Último servizo A: Pz. Pablo Iglesias |
Último servizo |
Autobús Liña 1 fronte ao Hospital Abente y Lago | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Laborables | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Sábados | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Festivos | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Percorrido
- De Abente e Lago a Pablo Iglesias por: O Parrote (Capitanía), Porta Real, Avenida da Mariña (Rosalía), Avenida da Mariña (Obelisco), Praza de Mina (nº 26), Praza de Ourense, Avenida de Linares Rivas (nº 26), Avenida de Primo de Rivera (nº1), Praza da Palloza, Avenida do Exército (Casa do Mar), Avenida do Exército (nº 16), Avenida do Exército (nº 44), Avenida do Exército (José Luis Cereijo), Os Castros (Avenida dos Caídos), Avenida dos Caídos (nº 14), Avenida dos Caídos (nº 50), Castrillón, Rúa Abegondo (nº 3), Praza de Pablo Iglesias.
- De Pablo Iglesias a Abente e Lago por: Avenida dos Caídos (nº 188), Avenida de Monelos (nº 141), Avenida de Monelos (nº 103), Avenida de Monelos (Estanco), Rúa Caballeros (nº 33), Rúa Caballeros (Estación de Autobuses), Rúa Concepción Arenal (nº 21), Costa da Palloza (nº 5), Avenida de Primo de Rivera (Praza da Palloza), Avenida de Primo de Rivera (viaduto), Praza de Ourense, Praza de Mina, Obelisco, Autoridade Portuaria, Costa do Parrote, O Parrote (Hotel Finisterre), Hospital Abente e Lago.